• UYARI: Forum sitemize spam/toxic kullanıcılara yer verilmemektedir, Anlamsız Ve Kışkırtıcı Olmak Kalıcı BAN Sebebidir.
Reklam Alanı

Forum Içerisinde Yeni Kategoriler Açılabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ü

Üye silindi 168

Forum içerisinde deneyimleri, fikirleri birleştirebileceğimiz, ''Bir sorum var'' , ''Bir önerim var'' kategorilerinden ayrı olarak ''Bir Fikrim Var'' kategorisi açılabilir mi? Mesela uzun zamandır üzerinde düşündüğüm belkide bilen kimseler için basit olupta, benim bilmediğim yapamadığım bir fikrim var. Hayata geçirilse kazanç da elde edilir. Ancak gerek programlama gerek kodlama olsun yetersizim. Forum içerisinde Programlama konusunda iyi derece sahibi üyeler mevcut ve boş zamanlarında dahi benim bu fikrimi hayata geçirme çalışması yapsalar, ortaya bize ait yeni bir ürün, yeni bir hizmet çıkar.

Bunun dışında forum adına online hizmet veren bir sistem kurulabilir. Sosyal medya otomasyonları, Seo araçları gibi gibi. Ücretli abonelik modeli ile çalışan herhangi bir sistem olabilir. Bu sistemler, forum için gelir kaynağı olabilir ve forum'un şu an ki üyelik satma modeli içerisindeki fiyatlandırmaların düşmesine neden olabilir :) Fakiriz paramız yetmiyor :D

Forum içerisinde Ganimetler kategorisi olabilir. Etkinlikler'den hallice olabilecek bir kategori. Bazen bende dahil işlerin iyi gittiği oluyor, güzel kazanç sağlıyorum bir yerlere para dağıtasım geliyor. Ganimetler kategorisinin sistematiğini kurup, üyelerin birilerine hediye etmek istediği nakit miktarı kumbara yada havuza atıp, bu paranın nakit kısmını forum ihtiyaçlarına kullanıp, nakit değerinin nullcash miktarını tüm üyelere eşit şekilde nullcash olarak dağıtabilirsiniz.


NullStarter, NullSubscriber abonelik modelini sadece paralı şekilde değil de, normal üyelerin de Seviye 10'dan sonra erişebileceği bir şekilde düzenlebilir.(belki de öyledir emin değilim:))


Forum yazılarının yayınlandıktan sonra düzenleme süresi 1 dakikadan 2 yada daha fazla dakikaya artırılabilir. Önizlemeyi unutup paylaşım yapabiliyoruz(çok acelemiz varmış gibi:)). Çünkü paylaşılan içeriği tekrar kontrol etmek bir dakikadan uzun sürebiliyor. Tekrar düzenleme mevcut değil. Ayrıca içerikleri yönetici onayı ile düzenleme özelliği getirilebilir. Yani düzenle seçeneği olsun, düzenleme yapıldıktan sonra neden düzenlemek istenildiği sorulsun, yöneticiye onay gitsin, düzenleme onayını yönetici versin.

Diğer Scriptler Kategorisi içinde Yerli ve Yabancı scriptler şeklinde iki alt kategori yada daha fazla alt kategori olabilir. Örneğin ben sürekli yabancı scriptler üzerinde düzenleme yapıyorum. Kendim Türkçeleştirmesini yapıyorum, onları bu forumda paylaşabilirim. Forum içerisinde genelde Türk yapımı scriptler paylaşılıyor, elde etmek pek kolay olmadığı, diğer forumlardan alıntı içerik çekmenin de adil olmadığını düşündüğüm için forumda pasif kalıyorum. Yabancı script kategorisi eklebilebilir.

Ayrıca Script istek kategorisi eklenebilir.

Örneğin ;
Adı: ''
Uyarı: içeriği görüntüleyebilmek için   Giriş yap veya   Kayıt ol
scripti''
Site Adresi: ''
Uyarı: içeriği görüntüleyebilmek için   Giriş yap veya   Kayıt ol
''
Script özelikleri: ''eticaret vs.''

Yapılabilir. Benzeri olarak program istek kategorisi olabilir.


Bir kısmı hepsi yada bir kaçı forumda zaten vardır ve gözümden kaçmış olabilir bağışlayın :)

Saygılarımı sunarım..

Bir şey daha, konu eklerken alt alt taraftaki etiketler kısmının yazı rengini biraz gri yada beyaz yapabilir misiniz? Etiketleri yazarken görünmüyor, yanlış yazabiliyoruz seo'ya zarar vermeyelim.
 

Admin

Root @
Katılım:30 Nis 2021
Mesajlar:29,115
Tepkime puanı:2,018
Puanları:1,530
Konum: Bristol
Web:nullvips.com
NullCash
1,717
Değerli düşüncelerin için teşekkürler;
Forumda kategorilerde çeşitli düzenlemeler halen devam etmektedir ve şuan forum beta aşamasındadır.
İstediğiniz bir kategori varsa bunu oylamak daha iyi olacaktır diye düşünüyorum, forumda kalabalık olmamalı.

Abonelik fiyatlarına değinecek olursam da eğer, abonelik fiyatları yakın zamanda 2 katına çıkacaktır çünkü paylaştığımız içerikler 120 bin tl nin üzerindedir ve hatta 200 bin tl lik scriptler de eklenecektir toplamda.
Bende 5-10 bin tl az kalıyor :)

Forumdaki yöneticilerin birden fazla görevleri olduğu için onay sistemlerini çok sık kullanamıyoruz. Forumu kurarken de söylediğimiz gibi; Paylaşımları modlar ve adminler yapmaktadır, siz isteğe bağlı forumu kirletmeden ve içerikleri başka yerlerden alıntılamadan paylaşabilirsiniz demiştik.
Demem o ki; Null Cash de keyfi geldi Paylaşım yapma da ama sorunlar çıkıyor sürekli..

Forumda yabancı scriptlere yer vermemeye özen gösteriyoruz, belki seo ile çok derinden uğraşan arkadaşlar vardır bilir ama dünya geneli seo yapmıyoruz ve içeriğin bu denli yoğun ve gereksiz olması foruma zarar veriyor.

Css konusunda da @Monalisa konuya müdahale edecektir.

İyi forumlar.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
  • Etiketler
    forum önerileri null script istek nullsecurity
  • Personalize