Php Script Oziyshop - Hata & Güncelleme Konusu

Z3hiR

Back-end Developer
NullVips Usta
Awards
1
NullCash
1,640
Merhabalar NullVips Ailesi;

Aşağıda bulunan hatalar ve sorun çözümleri yer almaktadır. Sizlerde yazılımlardaki hataları çözmek istiyor iseniz belirttiğim adımları izleyebilirsiniz.

Tüm hatalar & güncellemeler için konuyu takipte kalınız yeni hataların çözümlerinide paylaşacağım. Eğerki sizin fark ettiğiniz hatalar var ise yorum olarak paylaşım sağlayabilirsiniz.

- ALINAN HATA:
Uyarı: içeriği görüntüleyebilmek için   Giriş yap veya   Kayıt ol

Yukarıda belirtilen SEO link hatası çözümü aslında çok basit ama bazı arkadaşlarımız bilmiyordur ve yardımcı olmak isterim. Çözüm sürecini aşağıda belirttim.

- HATA ÇÖZÜMÜ:
1- /func klasörüne giriş yapıyoruz ve ardından orada bulunan FONKSİYON.PHP dosyasını düzenliyoruz.
2- Aşağıdaki kod satırlarını kopyalayıp FONKSİYON.PHP içindeki eski kodları sildikten sonra yeni verdiğim kodları içerisine yapıştırıyoruz.
3- Fonksiyon'da bulunan tüm hataları gidermiş ve hatasız çalışmasını sağlıyoruz.​
Kod:

La Câlin

Dengemde Yok, Dengimde.
Administrator
Awards
3
NullCash
12,563
Eline sağlık

esadayi

NullVips Usta
Awards
1
NullCash
1,098
ya s.a üstadım bende http 500 hatası veriyor neden acaba ne yapmam lazım php 7.2 ye çektim ama hala düzelmedi

Z3hiR

Back-end Developer
NullVips Usta
Awards
1
NullCash
1,640
Hocam .htaccess dosyası var mı içerisinde? yada var ise içerisindekileri sil kaydet sonra sitede ctrl shift r tuşuna bas sonra tekrardan .htaccess içerisindeki sildiklerini geri yükle eğer ki bir daha 500 hatası verirse komple .htacces sil winrardan o dosyayı bul yükle :) Çözülmezse hocam haber et tw üzerinden bağlantı sağlayarak çözeriz.

esadayi

NullVips Usta
Awards
1
NullCash
1,098
Hocam dediğiniz gibi yaptım fakat sorunun ne olduğunu buldum oziyshop .com uzantuılı sitede kusursuz çalışıyor fakat com.tr uzantılı sitede çalışmıyor sebebi ne olabilir ?

Enez

Bilg. Müh. Öğrenci
NullVips Usta
Awards
1
NullCash
3,124
bilgilendirme için teşekkürler :fireheart:

DB-X

Warezim Kings ✗
Awards
1
NullCash
1,754
com.tr uzantısında süper çalışıyor. com.tr uzantısına kurup sorunsuz çalıştı 500 alıyorsanız. oluştuduğunuz veritabını silip tekrarsan yenıden veritaban oluşturunuz. oluşturmadan önce php sürümünü 7,2 çekip öyle veritaban oluşturunuz. daha sonra admin panelinde site linki girdiğiniz zaman ssl kullanıyorsanız
sonuna / koymayınız. bunları yaptıktan sonra hiçbir şekılde hata almayacaksınız.

DMCA compliant image