Shell Nasıl Atılır Detaylı Anlatım

KarimzA_

Reis
Yeni Üye
NullCash
870
LV
0

Bu Kullanıcı Forumdan Kalıcı Olarak Yasaklanmıştır.
Siteye Shell Nasıl Atılır #1
Bu Konuda Admin Paneli Elimizde Olan Siteye Burp Suite ile Nasıl Shell Atıldığını Göstereceğim

Kullanılan Program ve Sheller
Burp :
Uyarı: içeriği görüntüleyebilmek için   Giriş yap veya   Kayıt ol

Upload Shell :

Alfa Shell :

1. Adım
Admin Panelimize Giriş Yaptık Şimdi Burada Bir Upload Formunun Olup Olmadığına Bakalım
Evet Resimde Gördüğünüz Üzere Hemen Hemen Tüm Sitelerde Bulunan Logo ve Favicon Değiştirme Formu Mevcut Hemen Burp Programımızı Açıyoruz.

irr1f4p.jpg

2. Adım
Programı İlk Açtığımızda Karşımıza Bu Şekil Bir Alan Çıkıyor Yapmamız Gereken Proxy Yazan (Kırmızı ile İşaratlediğim) Yere Basalım

6eohf1h.jpg

3. Adım
Open Browser Yazan Alana Basıp Açılan Tarayıcıda Admin Panele Giriş Yapalım
(Kendi Tarayıcınızı Kapatabilirsiniz Burada Açılan Tarayıcı ile Admine Giriş yapmanız Gerekmektedir. İlerliyen Serilerle Kendi Tarayıcınızı Proxy Bağlantısı ile Burp'a Nasıl Bağlayacağınızı Gösteririm.)

8rzqta7.jpg

4. Adım
Admin Panelimizde Logoyu Seç Kısmına Basarak Yukarıda Verdiğim Upload Shellini Seçelim ve Ardından Burp Programımızda Interceot is off Yazan Alanı Aktif Hale ve Admin Panelimize Gelip Logoyu Güncelleye Butonuna Tıklayalım

fufsjhv.jpg

5. Adım
Burp Programımıza Tekrtar Gelip Content-Type Kısmındakı Yazıyı Silip image/png Olarak Değiştirelim 1. Resimdeki Alanı 2. Resimdeki Gibi Yapalım Ardından Üst Kısımda Yer Alan Forward Butonuna Basalım ve Intercept is on Yazan Kısmı Kapatalım ve Artık Upload Shellimiz İçeride.

auuo1ov.jpg

8ryv5r4.jpg

6. Adım
Shellimiz Artık Yüklendi ve Yeni Sekmede Açıyoruz Karşımıza 2. Resimdeki Gibi Bir Upload Formu Çıkıyor Bu Sayfayı Normal Chrome Tarayınızda Açıp Yukarıda Linkini Verdiğim Alfa Shellini Veya Kendi Shellinizi Yüklüyorsunuz ve Artık Shellimiz Yüklenmiş Oluyor.

p4b9c6i.jpg

cmyri40.jpg

Uyarılar :

Burp Suite Programı ile Upload Shelli yerine Alfa Shelli Yüklemeye Çalışırsanız Hata Alırsınız.

Upload Shellini Açtığınızda Burp Tarayıcısında Alfa Shellini Yükleme Çalışırsanız Hata Alırsınız.

Logoyu Seç Alanında Logoyu Seçin Lakin Güncelle Butonuna Basmayın Öncelikle

Intercept is off

Kısmını

Intercept is on

Yapın Sonra Güncelle Butonuna Basın Yoksa 5. Adımdaki Kodlar Gözükmez.

Moderatör tarafında düzenlendi:
DMCA compliant image