İnceleniyor Paytr Alıcı Adı Hakkında (Konu Dışı)

Derebeyi

Derebeyi
NullVips Usta
Awards
1
NullCash
1,932
LV
0

Arkadaşlar merhaba

öncelikle kusura bakmayın forum konuları dışarısında bir soru oldu ama son zamanlarda birçok sitede karşıma çıktığı için merak ettim ve içinizde bilen varsa diye sormak istedim.

Bazı sitelerde banka hesap bilgileri kısmında alıcı adı kısmında aşağıdaki gibi alıcı adı paytr ödeme yazıyor. Bu nedir ? yani havale eft gönderirken isim yazılmazsa karşıya gönderilemiyor benim bildiğim. Bu konuda merak edip sizlere sorayım istedim.

ÖRNEK:
YAPI KREDİ
  • Alıcı Adı: Paytr Ödeme
  • Hesap NO: ******
    İban: ****

Moderatör tarafında düzenlendi:

teknonur

Yeni Üye
NullCash
307
LV
0

Bu Kullanıcı Forumdan Kalıcı Olarak Yasaklanmıştır.
Uyarı: içeriği görüntüleyebilmek için   Giriş yap veya   Kayıt ol
Ödemeyi o platform üzerinden yaptığınız için alıcı adına oradaki ismi tamamen yazmalısınız. Özetle şu: karşı taraf ödemeyi o platforma (PayTr'ye) yapıyor. O platform da yani PayTR'de size o tahsil edilen parayı hesabınıza gönderiyor. O yüzden bu ödemelerde alıcı bilgilerinin doğru girildiğine emin olun. Yoksa yapılan ödeme havuza düşer askıda kalır. Karşı taraftan para çıkar ama size ulaşmaz. Ondan sonra karşı taraf kendi bankasını arar vs. bi ton uğraştırır yani.

Derebeyi

Derebeyi
NullVips Usta
Awards
1
NullCash
1,932
LV
0

Yalnız bu bilgileri birçok yerde ödeme için kredi kart çekimi olmayan havale ve eft gönderimleri için verdikleri banka bilgileri bu yalnız. Sizin dediğiniz olay site üzerinden kart çekiminde falan tamam da bu şekilde bilmiyorum.

La Câlin

Dengemde Yok, Dengimde.
Administrator
Awards
3
NullCash
14,652
LV
1

Destek ekibini arayıp detaylı bilgi almayı deneyebilirsiniz 😊

Derebeyi

Derebeyi
NullVips Usta
Awards
1
NullCash
1,932
LV
0

Aynen öyle valla yarım saat telefonda beklemeden işlem yapmıyorlar diyeceğim ama yarım saat bekleyincede sonra hat düşüyor yine ulaşamıyorsunuz . :D

teknonur

Yeni Üye
NullCash
307
LV
0

Mesela bir örnek vereyim. Smm panelleri cüzdan mantığı çalışıyor. Cüzdana para atıyorsunuz attığınız para ile işlem yapıyorsunuz. O cüzda para atmanız için PayTR'den ödeme isteniyor. Yukarıda Anlattığım işlem bu. Site üzerinden ödeme için. Bazı siteler referans olarak bunu kullanıyor. Yani paytr hesaplarını banka hesap bilgilerine ekliyor. Sizin oraya ödeme yapmanızı sağlıyor. Oraya yaptığınız ödeme paytr tarafından site sahibine aktarılıyor. İşlemler sırasında yazılan hesap adı ile hesap numarası eşleşmediği sürece işlem gerçekleşmiyor. Para havuza düşüyor. Gönderenden çıkıyor ama gönderilene iletilmiyor.

sinanmavi

NullVips Usta
Awards
1
NullCash
1,268
LV
0

Bende paytr ile uzun yıllardır çalışıyorum. Havale kısmında yazan paytr nin havale hizmeti. Paytr nin banka hesap bilgilerini kullandırarak havale yapılabiliyor ve anında sistem görüyor. Ayrı ayrı bankalardan hesap açmaya gerek kalmıyor.

Warex

Yeni Üye
NullCash
732
LV
0

Yada bunları yapmalarının sebebi dolaylı yoldan vergi veriyor olmaları olabilir mi? Bu aralar vergi konusuna çok taktım bir gün gel bakalım sen internetten para kazaniyorsun da bize niye vergini vermiyorsun alsana şu kadar ceza diyecekler diye bekliyorum :)

sinanmavi

NullVips Usta
Awards
1
NullCash
1,268
LV
0

Vergi durumu değil her durumda pos tan çekim olacak komisyon olacak. Kendi banka hesabınada gelmek zorunda ama her bir banka işlem hacmi ister işlem hacmi olmazsa kapatıyor hesapları. Bir çok banka hesabı açmak durumu zorlaştırır. Paytr havale sistemindende komisyon alır ama işlem anında onay geçebiliyor. Aslında bir çok durum var da anlatmak uzun sürer yani bir firman var ilk etap bir hesap açman mantıklı çünkü işlem hacmi azsa bir bankadan yürütmen daha iyi. İşlem hacmin çoksa paytr ye bile ihtiyaç duymazsın kendi posunu bile alırsın.

DMCA compliant image